آتـــــــالــــــــیزر

خمکاری

خم کاری(bending)  و کاربردها آن

خمکاری(bending) فلزات یکی از فراینده هایست که در صنعایع مختلف بسیار پرکاربرد است و برای اهداف مختلفی مثل ساخت  تابلوهای  و باکس های فلزی در صنعایع  ساختمانی، کشاورزی ، ماشین سازی، ااکترونیک ، دامداری ،کارخانجات و … استفاده فروان دارد. خمکاری (bending) ورق های فلزات فرایندی مکانیکی محسوب می شود  که با اعمال فشار بر روی ورق فلزات  خمش  حاصل می شود و به زاویه مورد نظر خود دست پیدا میکنیم . خمکاری(bending) ورق های فلزی  به روش های مختلفی انجام می گیرد که با توجه به فاکتورهای چون ضخامت و جنس ورق های فلزی مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، با روش مناسب صورت می گیرد. همچنین با توجه به جنس ورق مشخص می شود که خمکاری (bending) ورق های فلزات به صورت سرد اجرا شود یا به صورت گرم وبا حرارت دادن انجام شود. اگرمیزان  کربن(C) موجود در ورق مورد نظر بیش از ۱.۲ درصد باشد، میزان تحمل ورق برای خمکاری (bending) کاهش می یابد و برای خم کردن ، باید آن ها را ابتدا حرارت داد و گرم کرد. به صورت معمولا ورق های غیر آهنی را (به جز ورق آلومینیوم ) در حالت سرد خمکاری(bending) می شوند. در هنگام عملیات خمکاری (bending) به دلیل کشش عمال شده ممکن است در بعضی از موارد ضخامت قسمتی از ورق تغییر کند اما دربیشترموارد طی فرایند خمکاری(bending) ضخامت ورق تغییری نمی کند.
در خم کاری (bending) فلزات ، اگر دقت کافی هنگام خمکاری انجام نگیرد ممکن است ورق و قطعه مورد نظر دچارچین خوردگی یا ترک خوردگی شود بنابراین هنگام اعمال فشار وارد شده توسط دستگاه با در نظر گرفتن ضخامت ورق و شکل مورد نظر خمش توجه زیادی به این موضوع باید داشت که تا حد بالای از بروزخطا درهنگام خمکاری(bending)جلوگیری می کند.
روش های خم کاری(bending) فلزات
با توجه به نوع متریال و شکل نهایی قطعه مورد نیاز، روش خم کاری(bending) فلزات مشخص می شود. همچنین شکل سمبه و پانچ نیز تغییر می کند.از جمله روش های خمکاری (bending) ورق های فلزی میتوان به روش های خمکاری برشی ، خمکاری هوایی، خمکاری دورانی ، خمکاری V، خمکاری U و خمکاری فلنج  اشاره کرد . شرکت آتالیزر با در اختیار داشتن بروزترین  ماشین آلات  مجهز، عملیات خمکاری (bending)انواع ورق های فلزی را مطابق نیاز شما و در اسرع وقت انجام می دهد.برای سفارش آنلاین اینجا کلیک کنید.
عملیات خمکاری به چه صورت انجام می شود؟
برای انجام خمکاری (bending) ، از دستگاه های مختلفی استفاده می شود. از دستگاهای رایج برای این فرایند ، دستگاه CNC پرس برک را میتوان نام برد. برای خمکاری، ورق فلزی به روی قطعه ای تو خالی نام سمبه قرار می گیرد و به وسیله اعمال فشار صفحات سنگین خمش صورت  میگیرد. معمولا مقدار فشار این صفحات و پانچ کنترل می شود. ابزار فولادی و سنگین که پانچ نام دارد با اعمال فشار از بالا، خم را ایجاد می کند. زاویه خم ورق بستگی به میزان فشار اعمال شده توسط پانچ صورت می گیرد. تنظیم میزان فشار پانچ پرس برک باید با دقت بالا صورت گیرد. شکل نهایی قطعه خم شده وابسته  به سنبه و پانچ دارد. سمبه و پانچ در یک دستگاه پرس برک طبق شکل قطعه مورد نیاز تغییر می کنند. ممکن است ورق فلزی پس از خمکاری(bending) نیاز به پرداخت داشته باشد که توسط دستگاه های مخصوصه انجام می شود یا ممکن است لبه های کار به وسیله پرس برک پانچ شوند تا خیلی کمتری به پرداخت نیاز شود.
شرکت آتالیزر با بهره گرفتن از پیشرفته ترین تکنولوژیهای روزخدمات برش وخمکاری (bending) انواع ورق های روغنی، ورق های سیاه، ورق های اسیدشویی، ورق های گالوانیزه، ورق های استیل، ورق های آجدار، ورق های فولادی و ورق های آهنی رنگی با ضخامت های مختلف ،متناسب نیاز شما عزیزان  در بالاترین کیفت و دقت صورت میگیرد.
برای سفارش آنلاین همین جا کلیک کن

 

دیدگاه ها

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

09129173779
تلگرام اینستاگرام